جدیدترین خبرها

ما بهترین خدمات را برای کابران عزیــز خود خواستاریم

image

آغاز بازدید هموطنان از خزانه جواهرات ملی + آلبوم عکس


خزانه جواهرات ملی امروز پس از برگزاری مراسم رسمی بازگشایی که همیشه با حضور مسولان مربوطه از بانک مرکزی انجام می‌گیرد، میزبان علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان محترم بود.
 

ادامه مطلب
image

تأمین بیش از دو میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی و دارو به نرخ ترجیحی

در دو ماهه ابتدایی سال جاری دو میلیارد و 404 میلیون و 120 هزار دلار از محل منابع بانک مرکزی به نرخ ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی ، تجهیزات پزشکی، شیرخشک، ماده اولیه دارو و ملزومات دارویی تأمین شد. 

ادامه مطلب
image

ابلاغیه رئیس‌کل بانک مرکزی درباره ممنوعیت فعالیت انتخاباتی کارکنان شبکه بانکی و استفاده از امکانات آن

رئیس‌کل بانک مرکزی در ابلاغیه ای به تمام کارکنان بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور ضمن تاکید بر کمک به برگزاری باشکوه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: همکاران محترم بانک مرکزی و شبکه بانکی باید از انجام فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی اکیدا خودداری نموده و از جایگاه اداری و امکانات بیت‌المال در اختیار خود در این زمینه هیچ استفاده‌ای نداشته باشند.
 

ادامه مطلب
image

ضرب الاجل دو هفته ای بانک مرکزی به هیأت مدیره بانکها در قبال رعایت نرخ سود بانکی/ با بانک های متخلف قاطعانه برخورد خواهد شد

معاون نظارت بانک مرکزی ضمن هشدار به هیأت مدیره بانکها درخصوص رعایت نرخ سودهای مصوب تأکید کرد: بانک‌های متخلف باید حداکثر طی دو هفته آینده نسبت به اصلاح نرخ غیرمتعارف سود سپرده ها اقدام کنند، در صورت عدم اصلاح، با این دسته از بانک ها حتی تا سلب صلاحیت ارکان مدیریت آن برخورد خواهد شد. 
 

ادامه مطلب
image

تامین 3 میلیارد دلاری ارز برای کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات

از اول فروردین ماه تا اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، ۳ میلیارد و ۲ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.
 

ادامه مطلب
image

دستور العمل ناظر بر اوراق گام به شبکه بانکی ابلاغ شد

براساس اصلاحیه «دستورالعمل ناظر بر گواهی اعتبار مولد (گام)» و «ضوابط کنترل و مدیریت اوراق گام» امکان استفاده از اوراق گام برای پرداخت بدهی به دستگاه‌های اجرایی توسط متقاضی دوم و بعد از آن فراهم شد.
 

ادامه مطلب
image

پیام تسلیت رئیس‌کل بانک مرکزی در پی درگذشت دکتر پرویز داوودی

دکتر محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی در پی درگذشت جناب آقای دکتر پرویز داوودی اقتصاددان برجسته و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی پیام تسلیتی صادر کرد.
 

ادامه مطلب
image

نرخ تسعير ارز شبکه بانکي در سال 1402 اعلام شد

بانک مرکزی نرخ تسعير اقلام پولي دارايي ها و بدهي هاي ارزي شبکه بانکي کشور برای گزارشگری مالی پایان سال 1402 را بر اساس نرخ خرید حواله ETS مرکز مبادله ارز و طلای ایران در تاریخ 28 اسفند ماه 1402 تعیین کرد. 

ادامه مطلب
image

صدور ۲۳۰ هزار فقره چک الکترونیکی در شبکه بانکی/ اجرایی شدن نظام اعتبارسنجی در سال 1403

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ارتقا و تقویت سامانه های نظارتی بانک مرکزی در راستای انجام وظایف اصلی بانک یعنی کنترل تورم را از مهمترین اقدامات حوزه فناوری های نوین در سال 1402 برشمرد و گفت: برای کنترل تورم، بانک مرکزی نیازمند کنترل خلق نقدینگی توسط بانک هاست و در این زمینه از سامانه های نظارتی متنوعی بهره می برد که در سال 1402 با ارتقا این سامانه ها، بانک مرکزی از ظرفیت نظارتی آنها برای نظارت بر بانک ها و روند خلق پول بهره برد. 
 

ادامه مطلب
   1 2 3 4 5     آخرین